Mundial 2010....Γ΄ & Ε΄ Όμιλος....9η Ημέρα....

Goeie middag. Goeie start en voorspoed en die 32 spanne in hierdie Wêreldbeker stadions in Suid-Afrika.

Καλησπέρα σας. Καλή Αρχή και Καλή Επιτυχία και στις 32 ομάδες που συμμετέχουν σε αυτό το Μουντιάλ στα γήπεδα της Νοτίου Αφρικής.....

...32 ομάδες συμμετέχουν αυτό το μήνα 11 Ιουνίου - 11 Ιουλίου με μοναδικό στόχο να ξεχωρίσουν όλες σε μικρό ή μεγάλο βαθμό δεν σκέφτονται απλώς μια αξιόλογη πορεία αλλά και κάτι παραπάνω. Αυτό το παραπάνω είναι το Μεγάλο Τρόπαιο της 11ης Ιουλίου.

Στις 14:30 η Ολλανδία είναι κοντά στο μαγικό εισιτήριο το οποίο θα την στείλει στην επόμενη φάση μόνο με νίκη. Στο πρώτο μάτς δεν έπεισε όσο έπρεπε ενώ η Δανία χάρισε το πρώτο γκολ στην ολλανδία και κατέστρεψε το πρώτο καλό ημίχρονο που έκανε κόντρα στις <<τουλίπες>>. Στις 17:00 η Γκάνα έχει την μέγαλη ευκαιρία να πάρει μια ακόμη νίκη και να περάσει στους ΄΄16΄΄ και ύστερα η Γερμανία να είναι στο έλεός της. Στις 21:30 οι δυο χαμένες της πρώτης αγωνιστικής Καμερούν και Δανία θα ψάξουν τους πρώτους πόντους στην διοργάνωση.

213
Ολλανδία - Ιαπωνία > 1,30 - 3,80 - 8,00 > U1,60 - Ο1,85

Οι τουλίπες δεν έπεισαν στον πρώτο αγώνα κόντρα στην Δανία . Ύστερα απο το σοβαρό λάθος που παίχτη της Δανίας χάρισε το πρώτο γκολ στην Ολλανδία. Η Ιαπωνία πήρε την νίκη κόντρα στο Καμερούν και μπήκε για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης.

214
Γκάνα - Αυστραλία > 1,85 - 3,10 - 3,50 > U1,40 - O2,20

Εντυπωσίασε στο πρώτο μάτς η Γκάνα κόντρα στην κακή εμφάνιση της Σερβίας. Πήρε προβάδισμα πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με ένα πεντακάθαρο πέναλτυ. Απο την άλλη η Αυστραλία δέχτηκε μια βαριά ήττα με 4-0 απο την Γερμανία. Στην αρχή είχε μπει καλά και παραλίγο να ανοίξει το σκορ. Ίσως κάποιο δικό της γκολ ήταν το μεγαλύτερο κακό για την συνέχεια.

215
Καμερούν - Δανία > 2,70 - 3,00 - 2,35 > U1,35 - O2,30

Ίσως να ήταν και απρόσμενη ήττα απο την Ιαπωνία για το Καμερούν. Στο πρώτο μάτς δεν ήταν και στα καλύτερα της. Απο την άλλη η Δανία χάρισε ουστιαστικά το μάτς στην Ολλανδία με το αυτογκόλ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. Έτσι χάλασε το πρώτο καλό ημίχρονο που έκανε . Σήμερα και οι δυο ομάδες θέλουν βαθμούς για να ελπίζουν για την συνέχεια της διοργάνωσης.