Σελίδες

Τρίτη 6 Ιουλίου 2010

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010.....Η1΄.....22η Ημέρα......

Καλησπέρα σας.Καλή Επιτυχία και στις 4 ομάδες που συνεχίζουν σε αυτό το Μουντιάλ στα γήπεδα της Νοτίου Αφρικής.....Τρίτη και Τετάρτη έχουμε τα μάτς της φάσης των ημιτελικών....

.....Στόχος και των 4 είναι να διεκδικήσουν την πρόκριση για τον Μεγάλο Τελικό της Κυριακής 11 Ιουλίου.

150
Ουρουγουάη - Ολλανδία > 5,50 - 3,45 - 1,55 > U1,50 - O2,00

Έκανε την έκπληξη η Ουρουγουάη και έφτασε ως τα ημιτελικά της διοργάνωσης. Στο μάτς με την Γκάνα δεν ξεκίνησε καθόλου καλά και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε στις καθυστερήσεις η Γκάνα ύστερα απο ένα σουτ που έσκασε η μπαλα μπροστά στον τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουρουγουάη ισοφάρισε ύστερα απο έυστοχη εκτέλεση φάουλ του Φορλάν. Το μάτς έληξε 1-1 και οι δυο ομάδες πήγαν στην παράταση. Στην τελευταία φάση η μπάλα πήγαινε μέσα ύστερα απο σουτ της Γκάνας και ο Σουάρες πάνω στην γραμμή πετάει την μπάλα πέρα με το χέρι. Αμέσως ο διαιτητής δίνει κόκκινη κάρτα και σφυρίζει την παράβαση. Εκεί όπου ο Σουάρες ήταν ο ΄΄μοιραίος΄΄ παίχτης έγινε ο ήρωας της Ουρουγουάης μιας και ο παίχτης της Γκάνας χάνει το πέναλντυ και οι δυο ομάδες πάνε στα πέναλντυ να λύσουν τις διαφορές τους. Εκεί με 4-2 η Ουρουγουάη παίρνει το εισιτήριο και σήμερα βρίσκεται εδώ στο πρώτο ημιτελικό. Αντίπαλος της είναι η Ολλανδία η οποία έκανε το μεγάλο μπαμ και ξαφνικά στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε και έπαιξε μπάλα. Στο ημιτελικό με την βραζιλία και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε μόνο η βραζιλία η οποία άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ. Έχασε αρκετές ευκαίριες να τελιώσει το μάτς όμως το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο τα κόζα άλλαξαν και η Ολλανδία είχε το πάνω χέρι ήρθε η ισοφάριση με το γκολ που τελικά μέτρησε στον Σναϊντερ και όχι ως αυτογκόλ του Φελίππε Μέλο και ήταν θέμα χρόνου να βάλει και άλλο γκολ κάτι που έκανε με κοντινή κεφαλιά ο Σνάϊντερ ύστερα απο κόρνερ που κέρδισε η Ολλανδία.