Σελίδες

Πέμπτη 3 Φεβρουαρίου 2011

Πάμε Στοίχημα...Πέμπτης!...3/4

Καλησπέρα σας. Μετά απο δυο Μεγάλους Επαναληπτικούς, για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ με τον ΠΑΟΚ να κερδίσει με 1-0 τον Ολυμπιακό,ύστερα απο ένα ωραίο σουτ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη στο 56΄. Ο Ολυμπιακός παίζοντας με ανορθόδοξο τρόπο, δλδ με γιόμες   προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση με την ευκαιρία του Τοροσίδη να μένει ως μια απο τις καλύτερες απο πλευρά των <<ερυθρολεύκων>>.
Στο άλλο Μεγάλο παιχνίδι οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά με την ΆΕΚ να είναι αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Λυμπερόπουλο να δίνει μισό γκόλ στον Λαγό και τον Καρνέζη να βλέπει την μπάλα να του φεύγει απο τα χέρια. Λίγα λεπτά μετά ο Σισέ,έπειτα απο κόρνερ έκανε το 1-1,ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ζιλμπέρο Σίλβα με ένα καταπληκτικό γκολ έκανε το 1-2. Δεύτερο ημίχρονο και το 1-3 ύστερα απο ακόμη μια στημένη φάση στην περιοχή της ΆΕΚ,είναι το αποτέλεσμα που δίνει την πρόκριση στην ομάδα των <<Πρασίνων>>. Στην Τελευταία φάση του παιχνιδιού ο Μίτσελ εκτέλεσε το φάουλ με την απίστετη σέντρα και τον Καρνέζη να δέχεται το γκολ-πρόκρισης για την ΆΕΚ,ύστερα απο την <<Ηρωϊκή Έξοδο>> που έκανε.