Σελίδες

Σάββατο 9 Ιουλίου 2011

Κόπηκαν στα δυο...

Μοίρασαν βαθμούς και θέαμα,Ουρουγουάη και Χιλή για την δεύτερη αγωνιστική του 3ου Ομίλου.
Βέβαια αυτό έδωσε μια μεγάλη άνεση στην ομάδα του Κλαούντιο Μπόργκι, η οποία έχει φτάσει στους τέσσερις βαθμούς και δείχνει να έχει περάσει στην επόμενη φάση. Πρόβλημα έχει η Ουρουγουάη που θέλει νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στο Μεξικό.
Στο πρώτο ημίχρονο τον κύριο έλεγχο των κινήσεων είχε η Ουρουγουάη με αρκετές φάσεις,δοκάρια και έναν αντίπαλο τερματοφύλακα σε καλή μέρα. Βέβαια στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου η Χιλή ανέβηκε και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με δυο δυνατές ευκαιρίες για τους τυπικά φιλοξενούμενους.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Ουρουγουάη να είναι και πάλι μπροστά,αλλά αυτήν την φορά οι δυο ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν με μικρή χρονική διαφορά. Σε διάστημα δέκα λεπτών είχαμε το 1-1 και αυτό έμεινε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα,για τις δυο ομάδες.