Σελίδες

Σάββατο 9 Ιουλίου 2011

Το Μεξικό την...Copa-νησε!

Δεύτερη ήττα για την ομάδα του Μεξικού και σε συνδυασμό των άλλων αναμετρήσεων έμεινε εκτός συνέχειας χωρίς να κοιτάζει τι θα συμβεί την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων.
Απο την άλλη ''ύπουλη'' και ταυτόχρονα άξια νίκη για το Περού,στο τέλος του παιχνιδιού.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε κατα βάση την ομάδα του Περού να απειλεί και να δημιουργεί φάσεις. Όσο το ημίχρονο τελείωνε το Μεξικό με πρωτοβουλίες του Ντο Σάντος,προσπάθησε να πιέσει χωρίς τίποτα το αξιόλογο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Περουβιανοί άρχισαν απο νωρίς να ασκούν πίεση χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία. Στην συνέχεια αυτό κούρασε τους γηπεδούχους και το Μεξικό έδειχνε σημάδια βελτίωσης,χωρίς όμως την τελική προσπάθεια. Μετά απο τόσα που χάθηκαν, στο 82΄ το Περού κατάφερε να ανοίξει το σκορ και το 1-0 ήταν αποτέλεσμα που άφησε εκτός συνέχειας το Μεξικό.