Σελίδες

Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Super League: 19η Αγωνιστική - Μέρος 1ο...2/3

Λίγες μέρες απομένουν,ώστε να ολοκληρωθεί η χειμερινή μεταγραφική περίοδος και όλες οι ομάδες στον βαθμό που μπορούν και θέλουν κάνουν τις δικές τους κινήσεις. Αυτό όμως δεν παύει να σταματά το πρωτάθλημα της Super League,το οποίο συνεχίζει κανονικά αυτό το Σαββατοκύριακο με τις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής. Σήμερα στο πρώτο μέρος υπάρχουν τρία μάτς. Κλασικά,στις 17:15 τα παιχνίδια ΟΦΗ - Ξάνθη και Πανιώνιος - Κέρκυρα, ενώ το θεωρητικά εύκολο μάτς της ημέρας γίνεται στο <<Γ.Καραϊσκάκης>>, με τον Ολυμπιακό να φιλοξενεί τον Εργοτέλη,θέλοντας να μην συνεχίζει με άσχημα αποτελέσματα,διότι βρίσκεται ήδη στο -5 απο τον Παναθηναϊκό.

299 ΟΦΗ - Ξάνθη > 2,20 - 2,90 - 2,85 > U1,40 - Ο2,20
Έχουμε να κάνουμε με δυο ομάδες οι οποίες πραγματοποιούν μια πολύ καλή χρονιά με σταθερή πορεία στις πρώτες θέσεις για το επίπεδο και την εμπειρία τους,σε τέτοιες μεγάλες κατηγορίες.
Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου εντός έδρας έχει 4-2-2 με 6under και 2over. Έχει πετύχει 10 τέρματα και έχει δεχτεί 4,και δείχνει πως δεν έχει πρόβλημα στο γκολ. Απο την άλλη πλευρά, η Ξάνθη πήρε μια απο τις μεγαλύτερες νίκες στο πρωτάθλημα επί του Ολυμπιακού,με 1-0. Εκτός έδρας θα έλεγε ότι έχει μια μοιρασμένη εικόνα με 3-3-3 και 7under με 2over. Έχει 9 τέρματα υπέρ και 8 κατά,δείχνοντας ότι δύσκολα κρατάει το μηδέν σε αυτά τα παιχνίδια. Η Παράδοση είναι μοιρασμένη με 3 άσους, 1 ισοπαλία και 3 διπλά. Όλα θα κριθούν λογικά στις λεπτομέρειες.

300 Πανιώνιος - Κέρκυρα > 2,00 - 2,85 - 3,30 > U1,40 - Ο2,20
Ακόμα μια πολύ δύσκολη αναμέτρηση, η οποία λογικά θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Ο Πανιώνιος εκεί όπου έδειχνε η ομάδα των εκτός έδρας αναμετρήσεων,δείχνει στα τελευταία παιχνίδια να αποκτά καλή εικόνα και στα εντός έδρας παιχνίδια,έχοντας 3-1-5 με 3under και 6over. Έχει πετύχει 10 τέρματα και έχει δεχτεί 14. Η Κέρκυρα,απο την δική της πλευρά,εκτός έδρας δεν δείχνει να κάνει και πολλά πράγματα πέρα απο κάποιες ισοπαλίες ( 0-4-4) έχοντας 7under και 1over. Μόλις 2 τέρματα έχει βάλει και το ένα απο αυτά στο Αγρίνιο την προηγούμενη αγωνιστική,έχοντας δεχτεί 6. Η Παράδοση και εδώ δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη,αλλά ευνοεί τους γηπεδούχους.

316 Ολυμπιακός - Εργοτέλης > 1,10 - 6,25 - 12,00 > U1,85 - Ο1,60
Φέτος,ο Ολυμπιακός κάνει τα πάντα για να χάσει τον τίτλο. Στον πάγκο φαίνεται πως κοιμόταν ο Ερνέστο,καθώς είχε έξω τους Τοροσίδη και Φουστέρ,ενώ απο την στιγμή που μπήκαν οι Ερυθρόλευκοι έβαλαν την μπάλα κάτω και δημιούργησαν φάσεις για να φτάσουν το λιγότερο στην ισοφάριση,αν και τελικά δεν το πέτυχαν. Σήμερα έχοντας δει τον Παναθηναϊκό να είναι στο +5 δεν έχουν άλλα περιθώρεια και θα κυνηγήσουν την νίκη,κόντρα σε έναν κακό Εργοτέλη,ειδικά εκτός έδρας φέτος με 1-1-6. Η Παράδοση ευνοεί τους γηπεδούχους με 6-0-0. Στοιχηματικά,αξίζει η επιλογή των πολλών τερμάτων.