Σελίδες

Σάββατο 23 Ιουνίου 2012

Euro 2012: Ημέρα 15η...0/6

Η Ελλάδα,αν και απέναντι στην Ρωσία,έκανε τα πάντα σωστά ή έστω σχεδόν τα πάντα,σήμερα όχι μόνο δεν πήγε καλύτερα,αλλά γύρισε σε λάθη του πρώτου ημιχρόνου,όπως στα δυο πρώτα παιχνίδια. Μέναμε πολύ πίσω,δεν κρατάγαμε την μπάλα στο κέντρο,ούτε για δυο λεπτά και ο Σηφάκης σου έβγαλε πολλά καλά σουτ. Η Συνέχεια,έφερε την Γερμανία στο γκολ και την Ελλάδα,να είναι στο κομμάτι,όπου πρέπει να τρέξει πίσω απο το σκορ. Κατάφερε και ισοφάρισε,αλλά αυτή η χαρά κράτησε μόλις για έξι λεπτά. Ο Σηφάκης,έχει ευθύνη στο γκολ που δέχτηκε κάνοντας έξοδο σαν και αυτή του Χαλκιά. Το καλό,είναι ότι μέσα απο αυτή την ήττα οι νέοι θα αποκτήσουν εμπειρίες για τις επόμενες διοργάνωσεις. Νέος στόχος,για τους παίχτες που θα συνεχίσουν είναι η πρόκριση απο έναν απρόσμενα βατό όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ισπανία - Γαλλία:21:45
Διαιτητής:Νίκολα Ριτσόλι
Γήπεδο:Ντόμπας Αρένα,Ντόνετσκ

Η Ισπανία,έχει ξεκινήσει πολύ καλά στην τελική φάση,ακόμα μιας διοργάνωσης και είναι ένα απο τα πρώτα φαβορί,για την κατάκτηση του τίτλου. Μπορεί βέβαια πολλούς να μας έχει προκαλέσει αντιδράσεις το σύστημα του 4-6-0,χωρίς καθαρό επιθετικό,αλλά σε τέτοια σημαντικά και δύσκολα παιχνίδια,το να μην παίξει κάποιος επιθετικός,ακόμα και ο Τόρες που μπορεί εγώ να μην τον πάω και πολύ,κάτι θα κάνει εφόσον παίξει,παρά το να μην παίξει κανείς μπροστά. Απέναντι,βρίσκεται η Γαλλία,που πήγε καλά στις πρώτες αναμετρήσεις,αλλά προβλημάτισε έντονα στο παιχνίδι που έδωσε κόντρα στην Σουηδία,όπου έχασε με 2-0 και ένα καταπλητικό γκολ του Ζλάνταν Ιμπραϊμοβιτς. Γενικά,οι Γάλλοι μπορεί να παρουσιάζονται απο τον ΟΠΑΠ αλλά και τις ξένες εταιρείες ως το πρόβατο που πάει στην σφαγή,εγώ όμως θα τους στηρίξω...

126 Ισπανία - Γαλλία > Χ2 > 1,89 ΧΑΘΗΚΕ 2-0